Νίκη με 4-0 οι Παίδες της Ηλείας την Ζάκυνθο…

Νίκη με 4-0 πέτυχε, στο Ενωσιακό Γήπεδο της Σπιάντζας, η Μικτή Παίδων της Ηλείας με αντίπαλο την αντίστοιχη της Ζακύνθου.
Το σκορ για την ομάδα της Ηλείας άνοιξε μόλις στο τέταρτο μόλις λεπτό όταν σουτ του Καλογερόπουλου χτύπησε στο δοκάρι της εστίας του Πατήρη και στην επαναφορά ο Παπαπέτρου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0, σκορ με το οποίο έληξε το ημίχρονο.
Στο 20΄ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι σε σουτ του Μηλιαράκη.
Το 2-0 για την Ηλεία έκανε ο Καλογερόπουλος στο 54΄ και το 3-0 στο 73΄ ο Λευκαδίτης με σουτ.
Το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο 78΄ με κοντινό πλασέ του Καραγιάννη.
Ε.Π.Σ. ΗΛΕΙΑΣ: Αγγελόπουλος, Χριστοφοράτος, Μηλιαράκης, Μουσχούλιας, Κατηφόρης, Παναγιωτόπουλος, Παπαπέτρου, Κακολύρης, Μονόλιθος, Καλογερόπουλος, Καραγιάννης.
Ε.Π.Σ. ΖΑΚΥΝΘΟΥ: Πατήρης (41΄ Κολυβάς), Μαυρίας, Παντελέων, Τεμπονέρας, Μαλαφούρης, Τσιριγώτης (41΄ Καπαρέλης), Παναγιωτόπουλος, Στραβοπόδης, Σταύρο, Καψάσκης.