Νίκη για τους Πάνθηρες Αμαλιάδας…..

Πρεμιέρα με νίκη για την ομάδα του Δημήτρη Αδαμόπουλου. Με το άγχος της πρώτης αγωνιστικής, να είναι εμφανές, η ομάδα των Ρομά κατέβαλε την σθεναρή αντίσταση των γηπεδούχων. Δύο δοκάρια και ελάχιστες οι καλές στιγμές των φιλοξενούμενων. Κορυφαίος του γηπέδου ο γερόλυκος Σπύρος Μπατζαλής που όσο μεγαλώνει, γίνεται σαν το παλιό καλό κρασί.
Το φιλμ του αγώνα:
10’: γλυκιά σέντρα Γιώργου Μπατζαλή – προβολή του Σπύρου Μπατζαλή και 0-1.
16’: αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Γιώργος Μπατζαλής, έδωσε ασίστ στον Παντελή Κολτσίδα που εξαπόλυσε ένα δυνατό σουτ στο κάθετο δοκάρι του Καπετάνι.
25’: Καλή εκτέλεση φάουλ απ’ τον Γιώργο Μπάρρο δεν ανησύχησε ο Γιώργος Τσουτσουλίδης
33’: Όμορφη ενέργεια των Βασίλη Κολτσίδα- Νίκου Πιλαφτσή, η μπάλα έφτασε στον Παντελή Κολτσίδα, που δεν μπόρεσε να νικήσει τον γκολκίπερ του γηπεδούχων.
43’: σέντρα του Νίκου Πιλαφτσή στην μικρή περιοχή πλάγια η δυνατή κεφαλιά του Γιώργου Χηνά, βρήκε την εξωτερική πλευρά των δικτύων.
48’: Λάθος του Βασίλη Κολτσίδα, έξω απ’ την περιοχή των Πανθήρων, σε ανεπανάληπτο τετ α τετ ο Γιώργος Μπάρρου σούταρε άουτ! χάνοντας την ευκαιρία να ισοφαρίσει.
58’: Τεράστια ευκαιρία του Διονύση Γκόγκου, μετά από απανωτές τρίπλες και ευθύβολο σουτ, πολύ δύσκολη απόκρουση του Καπετάνι.
64’: Νέα επίθεση των Ρομά, το πανέξυπνο ψηλοκρεμαστό σουτ, του Στέφανου Μπατζαλή, βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.
76’: Μπαλιά τρύπα, του μαχητικού Γιώργου Καμπούρη, στον Παντελή Κολτσίδα, ο τελευταίος τρίπλαρε και τον τερματοφύλακα και προ κενής εστίας τον πρόλαβε ένας αμυντικός.
90’: Η τελευταία ευκαιρία των γηπεδούχων, να πάρουν κάτι απ’ το παιχνίδι. Δυνατή εκτέλεση φάουν απ’ τον Ρέγκλη…, σύγχυση στην περιοχή, βγήκε σταθερά ο Τσουτσουλίδης, εξασφαλίζοντας το πρώτο τρίποντο της ομάδας του.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΡΟΥΠΑΚΙΟΥ: Καπετάνι Κ, Αλεξόπουλος Β., Ρέγκλης Γ., Θεοδωρακόπουλος Δ., Δεληγιάννης Μ., Γεωργόπουλος Κ., Μαρτζάκλης Ι., Ρέγκλης Γ., Μαντέλος Π., Καρασκούτης Α., Μπάρρος Γ., (75’ Τσουραπάς Γ.)
ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Τσουτσουλίδης, Μπατζαλής Σπύρος, Κολτσίδας Ανδρέας, Κολτσίδας Βασίλης, Αναστασίου Χρυσοβ,, Κολτσίδας Ιωάννης (45’ Γκόγκος Διονύσης), Μπατζαλής Γιώργος (57’ Χηνάς Μ.), Μπατζαλής Στέφανος, Πιλαφτσής Νίκος, (75’ Δημητρίου Κώστας), Κολτσίδας Παντελής, Καμπούρης Γιώργος.