Θετικό αποτέλεσμα η ισοπαλία για τον Αστέρα ενώ Δεν τα κατάφερε το Πανόπουλο με την Εράνη…

Θετικό αποτέλεσμα η ισοπαλία για τον Αστέρα

Μεγάλη επιτυχία για τον Αστέρα Αμαλιάδα το εκτός έδρας 1-1 με τις Βρασιές και ειδικά έτσι όπως εξελίχθηκε η αναμέτρηση.
Η ομάδα της Αμαλιάδας άνοιξε το σκορ στο 28’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χρήστου Παρασκευόπουλου.
Οι γηπεδούχοι στη συνέχει ανέβασαν την απόδοσή τους κι άρχιζαν να πιέζουν ασφυκτικά και λίγο πριν από το τέλος του ημιχρόνου, ο Κατσούδας κέρδισε πέναλτι όταν ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα του Αστέρα Αντωνόπουλο. ο οποίος και αποβλήθηκε.
Ο Παπανικολάου ανέλαβε να το εκτελέσει κι ευστόχησε διαμορφώνοντας το 1-1, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.
Μετά την αποβολή του τερματοφύλακα του Αστέρα κάτω από τα δοκάρια της εστίας της ομάδας της Αμαλιάδας κάθισε ο Χρήστος Ρούνης, τα οποία μάλιστα στη συνέχεια υπερασπίστηκε με απόλυτη επιτυχία.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Αντωνόπουλος, Ζώντος, Τσαμπαλάς (62 Νούλας), Ρούνης, Παναγόπουλος, Γκρίλλας, Παρασκευόπουλος Ι., Δούλος, Παναγόπουλος (79’ Αρουτίδης), Παρασκευόπουλος Χ., Παπαθεοδώρου.

Δεν τα κατάφερε το Πανόπουλο με την Εράνη

Παρά την ανωτερότητα του ο Π.Φ.Ο. Πανόπουλου δεν κατάφερε να επικρατήσει της Εράνης Φιλιατρών κι έμεινε στο άκαρπο 0-0 και παράλληλα έκι βαθμούς πίσω από την πρώτη θέση, που κατέχει ο Παναιγιάλειος Αιγίου, τον οποίο θα αντιμετωπίσει την ερχόμενη Κυριακή.
Το Πανόπουλο έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, με τους Γκέρτσο και Χρονόπουλο και στο δεύτερο με τον Μπρη.
Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης αποβλήθηκαν οι Μικελάτος, Κώτσιος και Ντινιώτης των φιλοξενούμενων.
Π.Φ.Ο. ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ: Θ. Αλεξανδρόπουλος, Γαλανόπουλος, Αναμουρίδης (73’ Δαλαμπούρας), Μοσχογιάννης, Γουβαλάρης, Μπρης, Δαβουρλής, Σαραμαντάς, Γκέρτσος, Ντάλλας (46’ Βλαχόπουλος), Χρονόπουλος (79’ Σπηλιόπουλος).