Εκτός έδρας ήττα για τον Αστέρα Αμαλιάδας…..

Την ήττα με 3-1 γνώρισε εκτός έδρας ο Αστέρας Αμαλιάδας από τον Τριταιικό για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος του 6ου Ομίλου της Δ’ Εθνικής
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 21’ όταν κάθετη πάσα του Λαζανά βρήκε τον Νταλαπέρα κι αυτό με σουτ από κοντά νίκησε τον τερματοφύλακα του Αστέρα Αντωνόπουλο.
Η ομάδα της Αμαλιάδας ισοφάρισε στο 41’ όταν σουτ του Θανάση Αντωνόπουλου απέκρουσε ο Θωμάς, αλλά στην επαναφορά ο Τριανταφύλλης σημείωσε το 1-1
Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Τριταιικός πήρε ξανά προβάδισμα στο σκορ με τον Νταλαπέρα να γρ’αφει το 2-1
Το τελικό 3-1 υπέρ της ομάδας της Αχαΐας πέτυχε ο Λαζανάς στο πρώτο λεπτό της επανάληψης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ (Τάσος Φερεκίδης): Αντωνόπουλος, Μπάλας (40’ Παναγιωτόπουλος Δ.), Τσαμπαλάς, Ρούνης, Παναγιωτόπουλος, Αρουτίδης, Παρασκευόπουλος, Δούλος, Τριανταφύλλης, Αντωνόπουλος Θ., Παπαθεωδόρου.